Rezultatele membrilor obtinute la competitii sportive

Imagine aleatorie; click pentru dimensiunea largita.
2011 Calendar competitional - sezonul de iarna - jud. Harghita

Competitii sportive de SPRINT :

...in curand...
      Campionatul Mondial de sprint al FISTC - Donovaly (Slovacia) 10-13.02.2011 :

C2-locul IV-Grosu Constantin si Jimmy, Riki, Shiva, Gass (foto mansa 3)

Categoria C2 : LOCUL IV - Constantin Grosu (Rica) si cainii Jimmy, Riki, Shiva si Gass.
La Donovaly in acest an au concurat 140 de echipe din 13 tari, iar la categoria C2 au fost inscrise 13 echipe (cu caini de rasa Samoyede, Caine de Groenlanda si Malamut de Alaska).

Vezi Lista rezultatelor complete si fotografii pe pagina :
Canisa Lonely Stone - Campionatul Mondial FISTC-sprint 2011 (CLICK)




    Sezonul competitional de iarna 2010 - SPRINT - in judetul Harghita

   Campionatul de atelaje canine Harghita 2010. Rezultate dupa cele trei etape :
   Categoria C2 :
    Locul II.  Zsolt Zagoni - cu cainii Lord (lider), Shadow si Naigo
   Categoria D2 :
   Locul II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
   Locul IV.  Timea Barabas - cu cainii Karim si Shrek
   Locul V.  Kovacs Attila - cu cainele Nox
       » Lista rezultatelor complete - timpi, clasament, puncte (.xls)

    Etapa a III-a din campionat : 27-28.02.2010 - Cupa Tinutului Secuiesc (Harghita Bai):
   Categoria C2 :
    II.  Zsolt Zagoni - cu cainii Lord (lider), Shadow si Naigo
   Categoria D2 :
   II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
   IV.  Timea Barabas - cu cainii Karim si Shrek
   V.  Kovacs Attila - cu cainele Nox

    Etapa a II-a de campionat : 13.02.2010 - Musher Cup (Kalibasko-Pasul Tolvajos):
   Categoria C2 :
    II.  Zsolt Zagoni - cu cainii Lord (lider), Shadow si Naigo
   Categoria D2 :
   II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
   IV.  Timea Barabas - cu cainii Lord si Shrek

    Etapa I din campionat : 12.02.2010 - Cupa Corvina (Kalibasko-Pasul Tolvajos):
   Categoria C2 :
    II.  Zsolt Zagoni - cu cainii Lord (lider), Shadow si Naigo
   Categoria D2 :
   II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
   IV.  Kovacs Attila - cu cainele Nox
   V.  Timea Barabas - cu cainii Lord si Shrek





      Campionatul European de sprint al FISTC - Donovaly (Slovacia) 11 - 14.02.2010 :

C2 - locul III - Grosu Constantin si Jimmy, Riki, Junior, Gass C2 - locul III - Grosu Constantin si Jimmy, Riki, Junior, Gass

Categoria C2 : LOCUL III - Constantin Grosu (Rica) si cainii Jimmy, Riki, Junior si Gass.
La Donovaly au concurat 98 de echipe din 13 tari.

Am afisat Lista rezultatelor complete si fotografii pe pagina : Campionatul European-sprint 2010 (CLICK)




    Sezonul competitional de iarna 2010 - SPRINT - in judetul Harghita

   Campionatul de atelaje canine Harghita 2010. Rezultate dupa cele trei etape :
   Categoria C2 :
    Locul II.  Zsolt Zagoni - cu cainii Lord (lider), Shadow si Naigo
   Categoria D2 :
   Locul II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
   Locul IV.  Timea Barabas - cu cainii Karim si Shrek
   Locul V.  Kovacs Attila - cu cainele Nox
       » Lista rezultatelor complete - timpi, clasament, puncte (.xls)

    Etapa a III-a din campionat : 27-28.02.2010 - Cupa Tinutului Secuiesc (Harghita Bai):
   Categoria C2 :
    II.  Zsolt Zagoni - cu cainii Lord (lider), Shadow si Naigo
   Categoria D2 :
   II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
   IV.  Timea Barabas - cu cainii Karim si Shrek
   V.  Kovacs Attila - cu cainele Nox

    Etapa a II-a de campionat : 13.02.2010 - Musher Cup (Kalibasko-Pasul Tolvajos):
   Categoria C2 :
    II.  Zsolt Zagoni - cu cainii Lord (lider), Shadow si Naigo
   Categoria D2 :
   II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
   IV.  Timea Barabas - cu cainii Lord si Shrek

    Etapa I din campionat : 12.02.2010 - Cupa Corvina (Kalibasko-Pasul Tolvajos):
   Categoria C2 :
    II.  Zsolt Zagoni - cu cainii Lord (lider), Shadow si Naigo
   Categoria D2 :
   II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
   IV.  Kovacs Attila - cu cainele Nox
   V.  Timea Barabas - cu cainii Lord si Shrek

C2 - locul II - Zagoni Zsolt si Lord, Shadow, Naigo  C2 - locul II - Zagoni Zsolt si Lord, Shadow, Naigo  D2 - locul V - Kovacs Attila si Nox  D2 - locul V - Kovacs Attila si Nox  D2 - locul II - Robert Basarab si Dolfi, Wolf  D2 - locul II - Robert Basarab si Dolfi, Wolf  D2 - locul IV - Timea Barabas si Karim, Shrek  D2 - locul IV - Timea Barabas si Karim, Shrek 
C2 - locul II - Zagoni Zsolt si Lord, Shadow, Naigo  D2 - Timea Barabas si Attila Kovacs  D2 - locul IV - Timea Barabas si Karim, Shrek 



    30-31.01.2010 Cupa Tusnad :
   Categoria C2 :
    Locul I.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Jimmy (lider), Riki, Junior si Gass, si cel mai bun timp
   Locul III.  Mariana Vrabie - cu cainii Shanook (lider), Joy, Chief si Sasha
   Categoria D2 :
    Locul I.  Imre Veres - cu cainii Juice si Cody
    Locul II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
   Locul III.  Kovacs Attila - cu cainele Nox
  Locul IV.  Zsolt Zagoni - cu cainii Lord si Shadow
   Categoria Skijorring (SKJ) :
   Locul I.  Razvan Barsan - cu cainele Sirius

       » Rezultatele complete - click AICI !     (CLICK pe imagine pentru a o vedea la dimensiunea marita!)

C2 - locul I - Grosu Constantin si Jimmy, Riki, Junior, Gass  C2 - locul I - Grosu Constantin si Jimmy, Riki, Junior, Gass  C2 - locul III - Mariana Vrabie si Shanook, Joy, Sasha, Chief  D2 - locul III - Kovacs Attila si Nox  C2 - locul III - Mariana Vrabie si Shanook, Joy, Sasha, Chief  D2 - locul I - Imre Veres si Juice, Cody  D2 - locul II - Andrei Basarab si Dolfy, Wolf  D2 - locul II - Andrei Basarab si Dolfy, Wolf  D2 - locul IV - Zsolt Zagoni si Lord, Shadow  D2 - locul IV - Zsolt Zagoni si Lord, Shadow  SKJ - locul I - Razvan Barsan si Sirius  SKJ - locul I - Razvan Barsan si Sirius  C2 - locul I - Grosu Constantin si Jimmy, Riki, Junior, Gass - cel mai bun timp



    23-24.01.2010 Cupa Borsec :
   Categoria C2 :
    I.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Jimmy (lider), Riki, Junior si Gass
   II.  Mariana Vrabie - cu cainii Shanook (lider), Joy, Chief si Sasha
   Categoria D2 :
    I.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
   II.  Kovacs Attila - cu cainele Nox
  III.  Zsolt Zagoni - cu cainii Lord si Shadow
       » Iata lista concurentilor cu timpul realizat !

C2 - locul I - Grosu Constantin si Jimmy, Riki, Junior, Gass  C2 - locul I - Grosu Constantin si Jimmy, Riki, Junior, Gass  C2 - locul II - Mariana Vrabie si Shanook, Joy, Sasha, Chief  D2 - locul III - Zsolt Zagoni si Lord, Shadow  C2 - locul II - Mariana Vrabie si Shanook, Joy, Sasha, Chief  D2 - locul I - Robert Basarab - 14 ani - si cainii Dolfi, Wolf  D2 - locul I - Robert Basarab - 14 ani - si cainii Dolfi, Wolf 
D2 - locul II - Attila Kovacs si Nox  D2 - locul III - Zsolt Zagoni si Lord, Shadow  D2 - locul II - Attila Kovacs si Nox  podiumul la C2  podiumul la D2  grup concurenti



    Sezonul competitional de iarna 2009 - SPRINT

    20.02 - 8.03.2009 Campionat de sprint cu atelaje canine (3 etape):
   Categoria C2:
    Locul I.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Jimmy (lider), Riki, Junior si Gass
    Locul III.  Mariana Vrabie - cu cainii Shanook (lider), Gino, Icy si Sasha
    Locul IV.  Zsolt Zagoni - cu cainii Mefiszto (lider), Nome si Shadow
   Categoria D2:
    Locul I.  Imre Veres - cu cainii Juice (lider) si Panda
    Locul II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf (lider)
    Locul III.  Attila Kovacs - cu cainii Ozom si Nox (lider)

       » Descarca lista rezultatelor finale !



    7 - 8.03.2009 Cupa Tinutului Secuiesc - Harghita Bai (HR) - a 3-a etapa din Campionat:
   Categoria C2:
    Locul I.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Jimmy (lider), Riki, Junior si Gass
    Locul II.  Mariana Vrabie - cu cainii Shanook (lider), Gino, Icy si Sasha
    Locul III.  Zsolt Zagoni - cu cainii Mefiszto (lider), Nome si Shadow
   Categoria D2:
    Locul I.  Imre Veres - cu cainii Juice (lider) si Panda
    Locul II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf (lider)
    Locul III.  Attila Kovacs - cu cainii Ozom si Nox (lider)
    Locul IV.  Timea Barabas - cu cainii Karim (lider) si Shrek

       » Descarca lista completa a concurentilor cu timpul realizat !



    28.02 - 1.03.2009 Cupa Borsec (HR):
   Categoria C1 (3-4 caini Husky Siberian):
    Locul II.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Jimmy (lider), Riki, Junior si Gass
   Categoria C2:
    Locul II.  Mariana Vrabie - cu cainii Shanook (lider), Gino, Icy si Sasha
    Locul III.  Zsolt Zagoni - cu cainii Mefiszto (lider), Nome si Shadow
   Categoria D2:
    Locul I. Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf (lider)
    Locul II.Attila Kovacs - cu cainii Ozom si Nox (lider)
    Locul IV. Timea Barabas - cu cainii Karim (lider) si Shrek



    21.02.2009 Cupa Belcando - Kolibasko (HR) - a 2-a etapa din Campionat:
   Categoria C2:
    Locul I.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Jimmy (lider), Riki, Junior si Gass
    Locul III.  Mariana Vrabie - cu cainii Shanook (lider), Gino, Icy si Sasha
    Locul IV.  Zsolt Zagoni - cu cainii Mefiszto (lider), Nome si Shadow
   Categoria D2:
    Locul I.  Imre Veres - cu cainii Juice (lider) si Panda
    Locul II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf (lider)
    Locul III.  Attila Kovacs - cu cainii Ozom si Nox (lider)

       » Descarca lista completa a concurentilor cu timpul realizat !



    20.02.2009 Cupa Corvina - Kolibasko (HR) - prima etapa din Campionat:
   Categoria C2:
    Locul II.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Jimmy (lider), Riki, Junior si Gass
    Locul III.  Mariana Vrabie - cu cainii Shanook (lider), Gino, Icy si Sasha
    Locul IV.  Zsolt Zagoni - cu cainii Mefiszto (lider), Nome si Shadow
   Categoria D2:
    Locul I.  Imre Veres - cu cainii Juice (lider) si Panda
    Locul II.  Robert Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf (lider)
    Locul III.  Attila Kovacs - cu cainii Ozom si Nox (lider)

       » Descarca lista completa a concurentilor cu timpul realizat !




      In perioada 12 - 15.02.2009 o echipa a ASAMB a participat la Campionatul Mondial de sprint organizat sub tutela FISTC la Werfenweng (Austria), la categoria C2: Constantin Grosu - musher, cainii Jimmy, Riki, Gass si Mariana Vrabie - handler. Au participat 139 echipe din 13 tari printre care si Romania, reperezentata de echipa mentionata. La categoria C2 echipa ASAMB s-a situat pe locul 9 (din 11 echipe). Alte detalii si fotografii dand CLICK AICI !



Gass - weight pulling winner - Snow Dogs 10-11.01.2009 - Alaskan Malamut Balan Sports Association    




      In perioada 07 - 10.02.2008 o echipa a ASAMB a participat la Campionatul European de sprint organizat sub tutela FISTC la Donovaly (Slovacia), la categoria C2: Constantin Grosu - musher, cainii Jimmy, Riki, Gass, Icy si Mariana Vrabie - handler. Au participat 134 echipe din 14 tari printre care si Romania, reperezentata de echipa mentionata. La categoria C2 echipa ASAMB s-a situat pe locul 8 (din 9 echipe). Alte detalii si fotografii dand CLICK AICI !



      Sezonul competitional de iarna 2008 :
   03.02.2008 Cupa Borsec :
   Categoria 3-4 caini :
    Locul I.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Shanook, Riki, Gass, Icy
   Categoria D2 :
    Locul I.  Andrei Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
    Locul II.  Attila Kovacs - cu cainii Nox si Ozzom
    Locul III.  Zsolt Zagoni - cu cainii Mefiszto si Nome

   26-27.01.2008 Cupa Tinutului Secuiesc :
   Categoria C2 :
    Locul II.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Jimmy, Riki, Gass, Icy
   Categoria D2 :
    Locul I.  Andrei Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
    Locul III.  Attila Kovacs - cu cainii Nox si Ozzom
    Locul IV.  Zsolt Zagoni - cu cainii Mefiszto si Nome

   23-24.02.2008 Sania Albastra - la Harghita-Bai :
   Categoria 3-4 caini :
    Locul II.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Jimmy, Riki, Gass, Junior
   Categoria D2 :
    Locul I.  Andrei Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
    Locul III.  Zsolt Zagoni - cu cainii Mefiszto si Nome

  NOTA : categoriile 2 caini, 3-4 caini, 5-6 caini sunt formate dupa numarul de caini si nu dupa rasa cainilor, din cauza ne-realizarii unei grupe de minim 3 concurenti cu acelasi numar de caini de aceeasi rasa. Asadar la aceste categorii se concureaza cu caini Husky Siberian SI Malamut de Alaska (la aceeasi categorie echipe cu Husky si echipe cu Malamuti !).



Gass - weight pulling winner - Snow Dogs 10-11.01.2009 - Alaskan Malamut Balan Sports Association    
    10.02.2007 SNOW DOGS - Balan (HR):
  • Categoria 3-4 caini:
  • Categoria 2 caini:
    • Andrei Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
    • Zagoni Zsolt - cu cainii Mefiszto si Nome
    • Vrabie Mariana - cu cainii Joy si Gino
    • Marcu Costica - cu cainii Wolf si Ceska
  • Categoria Juniori, 2 caini:
        II. Andrei Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
        III. Szekely Zoltan - cu cainii Thomas si Riki
        IV. Timea Barabas - cu cainii Karim si Shrek
      » Vezi pagina cu fotografii !    Click aici pentru clasament !

   
    22-23.12.2007 SNOW DOGS - Balan (HR):
  • Categoria 3-4 caini:
        I. Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Shanook, Gass, Jimmy, Junior
  • Categoria 2 caini:
        II. Vrabie Mariana - cu cainii Joy si Junior
        III. Zagoni Zsolt - cu cainii Mefiszto si Nome
        IV. Kovacs Attila - cu cainii Nox si Ozzom
  • Categoria Juniori, 2 caini:
        II. Andrei Basarab - cu cainii Dolfi si Wolf
        III. Szekely Zoltan - cu cainii Thomas si Riki
        IV. Timea Barabas - cu cainii Karim si Shrek
       Click aici pentru clasament !


      In perioada 24 - 25 februarie 2007 cativa membri ai A.S. "Alaskan Malamut" Balan au participat la concursul de sanii trase de caini "Sania Albastra", la Harghita-Bai. Rezultatele au fost urmatoarele:     
  • la categoria 5-6 caini, Locul II: Constantin Grosu;     
  • la categoria 2 caini, Locul II: Zsolt Zagoni;     
  • la categoria 2 caini - Juniori: Locul I: Andrei Basarab;     
  • la categoria 2 caini - Juniori: Locul II: Timea Barabas.



      Sezonul competitional de iarna 2006 :
    Cupa Balan :
   Categoria 5-6 caini :
    Locul II.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Shanook, Joy, Jimmy, Junior, Gass

    Cupa Borsec :
   Categoria 5-6 caini :
    Locul I.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Shanook, Joy, Jimmy, Junior, Gass

    Cupa Kolibasko :
   Categoria 5-6 caini :
    Locul II.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Shanook, Joy, Jimmy, Junior, Gass

    Sania Albastra - la Vlahita :
   Categoria 5-6 caini :
    Locul I.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Shanook, Joy, Jimmy, Junior, Gass




      Sezonul competitional de iarna 2005 :
    Cupa Borsec :
   Categoria 3-4 caini :
    Locul I.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Shanook, Joy, Gass

    Cupa Kolibasko :
   Categoria 3-4 caini :
    Locul I.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Shanook, Joy, Gass

    Sania Albastra 2005 :
   Categoria 3-4 caini :
    Locul I.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Shanook, Joy, Gass




      2004 :
    Cupa Borsec :
   Categoria 1-2 caini :
    Locul I.  Constantin Grosu (Rica) - cu cainii Shanook si Wolf (proprietar Pavel Fodor din Balan)

      2003 :
    Concurs cu sanii trase de caini la Vlahita :
   Categoria 4 caini :
    Locul II.  Constantin Grosu (Rica) si Gica Basarab - cu cainii Shanook si Dick, Rudy si Dolfi




© 2006-2011 Copyright Asociatia Sportiva Alaskan Malamut Balan ASAMB / AMBSA | Toate drepturile sunt rezervate | concept Mariana Vrabie